Mut Mutlu Son Masaj Zi̇nnur

Mut mutlu son masaj Dokunmanın insan üzerindeki olumlu ve rahatlatıcı etkisi tüm bilim adamları tarafından kabul edilmektedir. Bu dokunuşun anne ile yeni doğan bebek arasındaki huzurun köprüsü olduğu ise özellikle çocuk doktorları tarafından üzerine basa basa tekrarlanmaktadır. Vücudumuzun el, ayak ve baş gibi birçok noktasında basınç noktası olarak nitelendirilen, sinir uçlarının bulunduğu yerler bulunmaktadır. Bu noktalar üzerine uygulanan doğru masaj teknikleri ise, özellikle gevşeme konusunda harikalar yaratmaktadır.

Genel olarak, kan ve lenf akışını (lenf bezlerinde sıvı, bağışıklık sisteminin bir kısmı) iyileştirmek, kas gerginliğini veya gevşekliği azaltmak, stimülasyon veya sedasyon yoluyla sinir sistemini etkilemek ve doku iyileşmesini arttırmak için masaj uygulanır. Mut mutlu son masaj . Burada önemli olan nereye, ne kadar süre ile ve ne kadarlık basının uygulanacağıdır.

Uzman eller tarafından uygulanacak olan masaj terapisi, genç astım hastalarında solunum fonksiyonunun iyileştirilmesi, kronik iltihaplı bağırsak hastalığından mustarip kişilerde psiko-stres sıkıntısının azaltılması, kilo alımında yardımcı olunması, prematüre bebeklerde motor gelişiminin iyileştirilmesi ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gibi belgelenmiş klinik yararları için de önerilebilir.